Gray's Inn Scholars 2019

BPTC Scholars 2019

  • Baroness Hale of Richmond Scholarship
    Seun Adekoya, Bhavjeet Badesha, Lisa Bowles, Mark O’Brien O’Reilly
  • Bedingfield Scholarship
    Anna Comboni, Polly Efstratiadi, Antonia Fitzpatrick, Raphael Hogarth, Lucy McCann, Harmish Mehta, Henry Samuels, Katy Sheridan
  • Prince of Wales Scholarship
    Lucie Danti, Harrison Edmonds, Ramganesh Lakshman, Hannah Millar, Edward Mordaunt, Page Nyame-Satterthwaite, Thomas Pausey, Ashpen Rajah
  • Lord Justice Holker Award
    Lameesa Iqbal, Dominic Kiralfy, Alex Mullen, Lydia Myers, Callum Reid-Hutchings, Bradley Talbot
  • Holt Award
    Connor Wright
  • Bacon Award
    Peter Bowles
  • Shakespeare Memorial Award
    Kwame Sekyere
  • Wilfred Watson Award
    Katrin Harter, Jagoda Klimowicz, Hugh Rowan
  • Edmund Davies Award
    Michael Dickin, Rosie Herenon-Lynch, Elena Johnson, Jamie Lloyd
  • The Albion Richardson Award
    Brian Dikoff, Katherine Elliott, Helen Jennings
  • The Bingham Award
    Matthew Baron
  • The Cynthia Terry Award
    Weishi Yang
  • The Denise Pannick Award
    Barbara Gonzalez-Jaspe
  • The Frank Quickfall Award
    Freya Rock
  • The Gerald Moody Award
    Griff Ferris
  • The Goldie Award
    Charles Jenkinson
  • The Headridge Award
    Holly Girven
  • The James Crouch Award
    William Felton
  • The Patrick Back Award
    Hugo Birtle
  • The Richard Yorke Award
    Christine du Plooy, Sarah Hayward
  • The Roger Cox Award
    Rosanna Martin
  • The Sir Dingle Foot Award
    Laurence Cooper
  • The Steen Award
    Zoe Harrison
  • The Uthwatt Award
    Hannah Barton, Lindsey Claire Hogg
  • The Wilfred Getz Award
    Matthew Fisher, Omurchadu Ghiassi, Alice Newman
  • The William Shaw Award
    Samuel Ford, Samuel March, Max Montgomery
  • The Beryl Cooper Award
    Kirstie Adjei
  • The Birkenhead Award
    Benjamin Blades
  • The Claudia Wright Award
    Zoe Kuyken
  • The Venetia Stephenson Award
    Neeva Desai
  • The Elizabeth Ann Curnow Award
    Tatiana Kazim
  • The Elizabeth Bagaaya Award
    Joshua Haran
  • The Jean Southworth Award
    June Ong
  • The Marion Simmons Award
    Sophie Lamb
  • The Monique Viner Award
    Lisa Nasselevitch
  • The Olufolake Solanke Award
    Andrew Martin
  • The Stella Cacoyanni Soulioti Award
    Alexandros Demetriades

GDL Scholars 2019

  • David Karmel Scholarship
    Sebastian Cohen, Sophie Harkins, Alice Horn, Nicholas Jones, Joe Landman, Natalie Nguyen, Carleen Sobczyk, Sinthiya Stronge
  • Ann Ebsworth Scholarship
    Tabitha Everett
  • Anthony Bessemer Clark Scholarship
    Frank Bowmaker
  • Dame Joyanne Bracewell Scholarship
    Lauren Maires
  • Dame Juliet Wheldon Scholarship
    Christina Moll
  • Edmond James Lawson Scholarship
    Anna Richards
  • Ellice Aylmer Eadie Scholarship
    Nicholas Leah
  • Enoch Dumbutshena Scholarship
    Jacob Walker
  • Frances Moran Scholarship
    Caspar Ramsay
  • Graeme Hamilton Scholarship
    Atticus Blick
  • Josephine Barnes Scholarship 
    Christopher Meiring
  • Leonard Caplan Scholarship
    Beth Caunce
  • Nina Lowry Scholarship
    Olivia Beach
  • Sheila Mars-Jones Scholarship
    Rachel Carver
  • Sir Elihu Lauterpacht Scholarship
    Timothy Cameron Shortt
  • Sir Gilbert Gray Scholarship
    Oliver Pateman
  • Sir James Hunt Scholarship
    James Freeman
  • Tatjana Finkelstein Scholarship
    Michael Feeney
  • William Charnley Scholarship
    Paula Kelly
Education
General
Date posted: 29 October 2019